Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • 'Til Death Do Us Part Kourtney & Travis

  • American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

  • boygenius: the film

  • Scream VI

    ★★★★

  • Chris Rock: Selective Outrage

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • Harry & Meghan

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★★★

  • After Ever Happy

  • Inside the Mind of a Cat

  • Fall

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Jackass 4.5

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Metal Lords

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • Swimsuit

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★