Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad God

Mad God

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Contact

Contact

1997
×
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry