Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atsuko Okatsuka: The Intruder

Atsuko Okatsuka: The Intruder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
Edit this entry  
14
Win It All

Win It All

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry