Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★½

  • Swarm

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Atsuko Okatsuka: The Intruder

    ★★★★

  • Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

    ★★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Squid Game

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Lamb

    ★★

  • Good on Paper

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

  • Together Together

    ★★★★

  • Passing

    ★★

  • WandaVision

  • Yearly Departed

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • 8:46

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

  • Someone Great

    ★★★

  • Little

  • Shazam!