Bobby has logged 43 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Underneath

The Underneath

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rapture

The Rapture

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spanking the Monkey

Spanking the Monkey

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fay Grim

Fay Grim

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear, Anxiety & Depression

Fear, Anxiety & Depression

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Notorious Bettie Page

The Notorious Bettie Page

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Palindromes

Palindromes

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Henry Fool

Henry Fool

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Amateur

Amateur

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Simple Men

Simple Men

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry