Sort by

hailey has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry