Sort by

hagogo has logged 69 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
Edit this entry  
12
Loving Pablo

Loving Pablo

2017
×
½
Edit this entry  
11
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Edit this entry  
28
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Fanaa

Fanaa

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★★
Edit this entry