Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Haunted Mansion

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • The Covenant

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★

  • Scream

    ★½

  • The Hating Game

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★½

  • American Eid

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Architects of Ancient Arabia

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Burrow

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Come Play

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ½

  • Two Weeks to Live

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Ward's Henna Party

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • The New Pope

    ★★★★

  • Masameer: The Movie

  • Dolittle

  • Crash Landing on You

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Steven Universe Future

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

  • Lady and the Tramp

    ½

  • Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Addams Family