hadams has logged 36 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vamps

Vamps

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Season

Blue Season

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Read the review Edit this entry