hadams has logged 473 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Help

The Help

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scotland Noir

Scotland Noir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Who: The Five Doctors

Doctor Who: The Five Doctors

1983
×
Edit this entry  
14
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
In Time

In Time

2011
×
Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
World's Biggest Tiger Shark

World's Biggest Tiger Shark

2020
×
Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★½
Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rent

Rent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
What the Shark?

What the Shark?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry