Serge The has logged 37 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maggie

Maggie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Why Horror?

Why Horror?

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
DC Films Presents Dawn of the Justice League

DC Films Presents Dawn of the Justice League

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Max

Max

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Daniel Tosh: People Pleaser

Daniel Tosh: People Pleaser

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daniel Tosh: Happy Thoughts

Daniel Tosh: Happy Thoughts

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daniel Tosh: Completely Serious

Daniel Tosh: Completely Serious

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dogfather

The Dogfather

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marfa Girl

Marfa Girl

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry