Serge The has logged 313 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cell

Cell

2016
×
Edit this entry  
21
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wife of Bath

Wife of Bath

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill Burr: Let It Go

Bill Burr: Let It Go

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry