Sort by
  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • Don't Look Up

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • House of Gucci

  • The Lost Daughter

  • Bo Burnham: Inside

  • Judas and the Black Messiah

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

  • Shiva Baby

  • Project Power

    ½

  • Tales of the Pu Family

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • The Last Romantics of the World

  • Goldman v Silverman

  • Bacurau no Mapa

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • Richard Jewell

  • Watchmen

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Way Back Home

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

  • The Platform

    ½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angela

  • Heroic Losers

  • Nimic

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★

  • Hitchcock Confidential

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Olla

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Us

    ★★★