• Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

  • Small Body

    ★★★★★

  • Benedetta

    ½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • 15 Hours

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Gaze

  • I Am Here

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Four Temperaments

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Fear

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Homemade

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • A Secret Love

  • Normal People

  • They Whisper But Sometimes Scream

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • The Kicksled Choir

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Atabai

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Farewell Amor

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Outsider

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • Max Richter's Sleep

    ★★★★

  • The Fall

  • The Irishman

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Saint Maud

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Beyoncé Presents: Making The Gift

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • L'Observateur