Sort by

Lee, has logged 438 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Thanos and Despina

Thanos and Despina

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade: The Iron Cross

Blade: The Iron Cross

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Agnes

Agnes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jauja

Jauja

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Reprisal

Reprisal

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Deep House

The Deep House

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
L.A. Slasher

L.A. Slasher

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry