Sort by

Lee, has logged 72 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunted

The Hunted

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hands of the Ripper

Hands of the Ripper

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Spice World

Spice World

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gotti

Gotti

2018
×
★★
Read the review Edit this entry