Sort by

👹 Lee, has logged 864 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hard Target 2

Hard Target 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Timecop

Timecop

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Double Team

Double Team

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inferno

Inferno

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mischief

Mischief

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
C.B. Hustlers

C.B. Hustlers

1976
×
Read the review Edit this entry  
09
The Decline

The Decline

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beast

The Beast

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hard Kill

Hard Kill

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Splice

Splice

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry