Sort by

gwen 🍷✨ has logged 197 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Is a Stinker

Santa Claus Is a Stinker

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
Edit this entry  
20
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read other review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Making The Witcher

Making The Witcher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirt Music

Dirt Music

2019
×
Edit this entry  
17
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
7500

7500

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry