Sort by
  • Creed III

    ★★★½

  • Dangerous Play

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Be Eternal: Champions of America

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Viking

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • I Used to Be Famous

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Falcon Lake

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Bilardo, the Soccer Doctor

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • Oasis: Knebworth 1996

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • To Chiara

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Impossible Things

    ★★★½

  • All the Crows in the World

    ★★½

  • The Beatles and India

    ★★★

  • Audible

    ★★★

  • The Mule Pack Train

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • CODA

    ★★★★★