Sort by

Trace has logged 37 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venus Wars

Venus Wars

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry