Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unicorn Wars

Unicorn Wars

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wish

Wish

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Brave Locomotive

The Brave Locomotive

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
LEGO Marvel Avengers: Code Red

LEGO Marvel Avengers: Code Red

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cursed

Cursed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry