• Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

  • Old

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Over the Moon

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Song of Names

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pet Sematary

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Little Stranger

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Peter Rabbit

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Death of Stalin

  • Darkest Hour

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Batman: Return of the Caped Crusaders

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • Sing

  • The Young Offenders

  • Grimsby

  • Hail, Caesar!

  • Dirty Grandpa

    ★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★★★

  • Mr. Right

    ★★

  • Hardcore Henry

    ★★½

  • Legend

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Child 44

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • Paddington

    ★★★★

  • Fury

  • The Drop

  • Guardians of the Galaxy

  • Unfriended

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • Chef

  • '71

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • What If

    ★★★

  • Locke

  • About Time

    ★★★★★

  • The World's End