• Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Sweat

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Nocturnal

    ★★★★

  • Make Up

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★½

  • Bait

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Sweetheart

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Asako I & II

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★