Gunswole has logged 17 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Louis Theroux: Louis and the Nazis

Louis Theroux: Louis and the Nazis

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry