• Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Black Panther

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Shin Godzilla

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Borrowed Time

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

  • The Boy and the Beast

    ★★½

  • Little Witch Academia: The Enchanted Parade

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Mushishi: The Next Chapter - Drops of Bells

    ★★★★

  • The Hedgehog

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

  • The Witch

    ★★★½

  • Psycho-Pass: The Movie

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • V/H/S: Viral

    ½

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★

  • I Am Sam

    ★½