Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kedi

Kedi

2016
×
Edit this entry  
28
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
But Muzeyyen That's the Deepest Desire

But Muzeyyen That's the Deepest Desire

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry