• Save Ralph

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Skyscraper

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • 303

    ★★★½

  • Stranger in My Pocket

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Gifted

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Passengers

    ★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • Are you lost in the world like me?

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Sing

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Nerve

    ★½