gulda has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Mystery, Alaska

Mystery, Alaska

1999
×
★★
Edit this entry  
06
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
03
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★
Edit this entry  
03
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Assassin's Creed Valhalla -The Hunt

Assassin's Creed Valhalla -The Hunt

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★½
Edit this entry  
04
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
31
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wind

Wind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last Warrior

The Last Warrior

2017
×
★½
Edit this entry  
23
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★
Edit this entry  
19
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paper Year

Paper Year

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
For Love or Money

For Love or Money

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Captain Corelli's Mandolin

Captain Corelli's Mandolin

2001
×
★★½
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★
Edit this entry