• The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Long Weekend

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Illumination Presents: Minions Holiday Special

    ★★★

  • Assassin's Creed Valhalla -The Hunt

    ★½

  • Ethos

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • A Teacher

    ★½

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Black Box

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Made in Italy

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

  • Looks That Kill

    ★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★½

  • The Letter Room

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • Beauty Boys

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ½

  • Unorthodox

    ★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Stargirl

    ★½

  • Devs

    ★★★★

  • Holly Slept Over

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine