Sort by
  • No One Will Save You

    ★★★

  • The Creator

    ★★★

  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • God's Crooked Lines

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Prison 77

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Beasts

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Night of the 12th

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Alcarràs

    ★★★½

  • Lullaby

    ★★★½

  • Piggy

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Outlaws

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½