Sort by

Guillermo Prieto IV has logged 60 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry