Sort by
  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Innocent

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Super Me

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Get the Goat

    ★★★

  • Pelé

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Ava

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Rising High

    ★★