Gui Cortês has logged 60 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Elite Cup

Elite Cup

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
★½
Edit this entry  
23
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Ted

Ted

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
Edit this entry  
21
Double Dad

Double Dad

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Double Dad

Double Dad

2021
×
Read prior review Edit this entry  
19
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blended

Blended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn

Burn

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Karamoja

Karamoja

1955
×
Edit this entry  
12
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Flying Colors

Flying Colors

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
iCarly: iGo to Japan

iCarly: iGo to Japan

2008
×
★★★★★
Edit this entry