• Hotel Transylvania: Transformania

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Just Short of Perfect

    ★★★★★

  • Detetive Madeinusa

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Red Notice

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★★★

  • HORROR-20: SLASHERS

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ½

  • Peçanha Contra o Animal

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★★★★

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Jolt

    ★★★★

  • Lamb

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Devaneios

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tigrão

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Como Hackear Seu Chefe

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Carnaval

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • É Sua Vez

    ★★★★★

  • Get the Grift

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½