Sort by

Tom has logged 35 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry