Sort by

Tom has logged 569 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry