Gudjhenfis has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cross the Line

Cross the Line

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Extreme Movie

Extreme Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry