• Infinite

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • The Unholy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • The Marksman

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Jiu Jitsu

    ½

  • Cross the Line

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Bloody Hell

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Nekrotronic

    ★★★★½

  • The Nun

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Bouncer

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Leatherface

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★