Sort by

Ale has logged 17 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry