• Forgetting Sarah Marshall

    ★★★

  • Legend

    ★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Women Reply

    ★★★★

  • The Love Life of an Octopus

    ★★★

  • Metropolitan

    ★★★★

  • A Short Film About Love

    ★★★

  • Anything Else

    ★★★

  • To Rome with Love

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • A Trip to the Moon

    ★★★★

  • The Vanishing Lady

    ★★★

  • The Four Troublesome Heads

    ★★★

  • The Haunted Castle

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Secret Garden

    ★★★

  • EverAfter

    ★★★★