• Save Ralph

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Ethos

    ★★★★

  • Holidate

  • Rebecca

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Don't Listen

  • The Kissing Booth 2

  • The Secret Garden

    ★★★

  • The F**k-It List

  • Under the Riccione Sun

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

  • Normal People

    ★★★

  • Unorthodox

  • All the Bright Places

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • Tall Girl

  • The I-Land

  • The Mind, Explained

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Waves

  • Falling Inn Love

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dark Phoenix

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Last Summer

  • Someone Great

    ½

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Isn't It Romantic

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • One Love

  • Mary Poppins Returns

  • The Princess Switch

    ★★

  • Swiped

  • Maniac

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Ibiza

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Candy Jar

    ★★½

  • Alex Strangelove

  • Midnight Sun

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★½

  • Take Your Pills

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

    ★★★

  • Deliha 2

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • F*&% the Prom

  • Ayla: The Daughter of War

  • SPF-18

  • Lady Bird

    ★★★