• In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Rabbits Under the Shed

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Opera

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • Work It

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Missing Pizza

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Stargirl

    ★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Genius Loci

    ★★★★½

  • Loop

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Infected

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★