Sort by

Greyson has logged 208 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry