Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let's All Go to the Lobby

Let's All Go to the Lobby

1957
×
Read the review Edit this entry  
16
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Powerpuff Girls Movie

The Powerpuff Girls Movie

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fatso

Fatso

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Purr-Chance to Dream

Purr-Chance to Dream

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Advance and Be Mechanized

Advance and Be Mechanized

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Bugged Cat

Shutter Bugged Cat

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twins

The Twins

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Surf-Bored Cat

Surf-Bored Cat

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mouse from H.U.N.G.E.R.

The Mouse from H.U.N.G.E.R.

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Whimsical Illusions

Whimsical Illusions

1909
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cannery Rodent

Cannery Rodent

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rock 'n' Rodent

Rock 'n' Rodent

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trap Happy

Trap Happy

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guided Mouse-Ille

Guided Mouse-Ille

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
O-Solar-Meow

O-Solar-Meow

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cat and Dupli-cat

Cat and Dupli-cat

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Catty-Cornered

Catty-Cornered

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
Read the review Edit this entry