Sort by

anya jane has logged 34 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Cub

The Cub

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gemini

Gemini

2017
×
Edit this entry  
24
The Killing

The Killing

1956
×
Read the review Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read prior review Edit this entry  
23
Mommy

Mommy

2014
×
Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read prior review Edit this entry  
19
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
13
Dunston Checks In

Dunston Checks In

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Flower

Flower

2017
×
Edit this entry  
08
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mirrors

Mirrors

2018
×
Edit this entry