Sort by
  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • LuLaRich

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

  • Das Unwort

    ★★

  • Holidate

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Someone Has to Die

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Sightless

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The New Mutants