Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Edit this entry  
18
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
13: The Musical

13: The Musical

2022
×
Edit this entry  
06
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Chicks

White Chicks

2004
×
Edit this entry  
19
Barefoot

Barefoot

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
★½
Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Edit this entry  
11
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Children of Aleppo

Children of Aleppo

×
Edit this entry  
19
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
Edit this entry  
14
Sideways

Sideways

2004
×
★★★
Edit this entry