Sort by
  • Don't Worry Darling

  • 13: The Musical

  • Not Okay

    ★★★

  • Purple Hearts

  • Love & Gelato

    ★½

  • Elvis

    ★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Uncharted

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Last Call

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • A Glenbrooke Christmas

    ★½

  • The Christmas Doctor

    ★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Desperados

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★★★

  • Always a Bridesmaid

    ★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Descendants 3

    ★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★