Sort by
  • Halloween

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Rose Gold

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Sleep Has Her House

    ★★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Justin Timberlake + The Tennessee Kids

    ★★★★

  • Voyage of Time: Life's Journey

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Piper

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The BFG

    ★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Lemonade

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★★

  • Gods of Egypt

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Horace and Pete

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★