Sort by

Bryan has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Daybreak and Whiteye

Daybreak and Whiteye

1957
×
Edit this entry  
12
Loving

Loving

1957
×
Edit this entry  
12
Flesh of Morning

Flesh of Morning

1956
×
Edit this entry  
12
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
Edit this entry  
12
Reflections on Black

Reflections on Black

1955
×
Edit this entry  
12
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Edit this entry